KARGAZ 105 Yetki No 'lu firmamız aşağıdaki hizmetleri müşterilerine en iyi ve kaliteli şekilde, kaliteli ve tescilli ürünler ile sunarak çıkabilecek sorunları minimuma indirerek, gaz açma problemlerini de en düşük yüzde ile siz müşterilerine sunar. Bu problemlerin en aza indirilmesindeki en büyük etken Gaz firmaları  ile sürekli  çalışmışlığımız ve 2011 yılında 500 'e yaklaşık gaz açma oranımızın olmasıdır.

     Siz müşterilerimize bize şuana kadar gösterdiğiniz ve göstereceğiniz ilgi ve güven teşekkürlerimizi bir borç biliriz.


Aykut SAKA

 

ANA KOLON TESİSATI

Servis kutusu ile bina içerisindeki her daire önüne kadar yapılan kaynaklı tesisattır.

 

DAİRE İÇİ GAZ TESİSATI

Bina içindeki daire önlerine çekilmiş olan vanadan sonra ocak, kombi ve doğalgaz sobasına kadar yapılan tesisattır. 

 

KOMBİ ve RADYATÖR MONTAJI

Kombi ve Radyatör Montajını su tesisatçılarına yaptırmayınız, Sisteme hakim olamadıklarında size problem Çıkartabilmektedirler. Yetkili bayi ve servisleri tercih etmeniz ters bağlantı ve çıkabilecek diğer sorunları en aza indirecektir.
 

 

KALORİFER TESİSATI

Kombi ile petekler arasında, sıva altı yada sıva üstü yapılan ısıtma tesisatıdır, Yerden ısıtma ve mobil sistem olarak ta bu tesisat yapılabilmektedir. Doğalgaz ve Lpg yakmak üzere geliştirilmiş olan kombi kat kaloriferlerinin ülkemizdeki kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.Kombilerin en önemli avantajı, kullanıcıya arzu ettiği konfor koşullarını bağımsız olarak temin edebilme serbestliği sağlamasıdır. Diğer önemli avantajı ise ısının aynı konut içerisinde üretilip tüketilmesi sayesinde istenilmeyen ısı kayıplarının minimum düzeyde kalması ve kullanımının ekonomik olmasıdır. En önemli dezavantajı ise ilk yatırım maliyetinin özellikle çok daireli apartmanlarda merkezi ısıtma sistemlerine göre yüksek olmasıdır. İşlevsel özellikleri bir takım farklılıklar içeren kombi cihazlarının seçiminde yapılan hatalar ısınma sorunları oluştururken yakıt tüketimini de olumsuz yönde etkilemektedir.

 

MOBİL SİSTEM

Radyatörlere giden sıcak su ve dönen soğuk su borularının koruyucu kılıf içinde döşenmesidir. Radyatörlü ısıtma sistemlerinde en iyi kalorifer tesisatı yöntemidir. Plastik borunun beton altında ömrü yüzyıllar ile belirtilir. Çok düşük ihtimalle de olsa borunun zarar görmesi halinde, kılıf içindeki boru çekilir ve yerine yeni boru itilir. borunun geçtiği yerleri kırıp açmak gibi yapıyı bozacak müdahalelere gerek yoktur.

 

YERDEN ISITMA

Büyük küçük tüm mekanlarda binanın alt yapı aşamasında önceden planlanarak yapılması gereken ısıtma sistemlerinden biridir. 

PİS / TEMİZ SU TESİSATI

Yapılarda çeşitli su kullanma yerlerindeki atık pis su ve kirli suları şehir kanalizasyonuna, bulunmayan bölgelerde süzme ve çürütme çukurlarına ileten boru sistemine Bina Pis su Tesisatı denir. Şehir şebekesinden başlayıp,bina girişindeki Ana Vanaya kadar olan ve genellikle toprak altına döşenmiş borulardır.Her tesisatçı müdahale edemez.Priz hattı(besleme borusu)da denir. Bina ana vanasından başlayıp en uçtaki su akıtma yerine kadar olan bu boru ağına bina içi temiz su tesisatı denir.

MEKANİK TESİSAT

Yapı sistemleri, Otel, Fabrika gibi mekanik tesisata ihtiyaç duyulan alanlarda, Firmamız hizmet vermektedir.

 

PROJE ve GAZ AÇMA

Sözleşmenizi yaptıktan sonra Sertifikalı Tesisatçı Firmanız olarak biz, GAZ FİRMASINDAN (KARGAZ-AKMERCANGAZ) gaz açılışı için randevu alırız. Randevu günü Gaz firması (KARGAZ-AKMERCANGAZ) yetkili mühendisi, firma mühendisi ile dairenize gelerek tesisatınızın uygunluğunu kontrol eder. Tesisatınızın Gaz Firması (KARGAZ-AKMERCANGAZ) Teknik Şartnamesi'ne uygun olması durumunda gaz açma işleminiz yapılır ve gaz açma uygunluk belgesi verilir ( bir nüshası sizde kalır ). Tesisatınızın Gaz Firması Teknik Şartnamesi'ne uygun olmaması durumunda gaz açma işleminiz yapılmaz. Gaz Firması tarafından "DOĞALGAZ UYGUNLUK BELGESİ" verilmeden hiçbir şekilde gaz kullanılamaz.

Fienieg