Kurucumuz Mehmet ve Besire SAKA ile 1992 yılında SAKA İNŞAAT Turizm Tic.ve San.Ltd.Şti.  adı ile iş hayatına atılan firmamız 2001 yılına kadar çeşitli altyapı üstyapı ve sanat yapıları işlerinde kendini ve güvenilirliğini kanıtlamıştır.

          2001 yılında şirketi büyük oğlu Makina Mühendisi Alper Tolga SAKA 'ya devreden Mehmet SAKA emekliliğin tadını çıkartırken, Alper SAKA işlerini aynı yönde geliştirmeye ve ilerletmeye devam etmiştir.

          İnşaat sektörüne ek olarak 2006 yılında Bilişim sektörüne de, ailenin ortanca oğlu Bilgisayar Programcısı ve Microsoft Yazılım Mühendisi Aykut SAKA ile giren ve SAKA BİLİŞİM İnşaat ve Turizm Tic.ve San.Ltd.Şti. adı altında kurulan yeni şirketimiz siz halkımıza kaliteli hizmet sunmak amacı ile faaliyete başlamıştır.

          İlerleyen zamanlarda bölgemize yeni gelen doğalgaz ile Alper SAKA öncülüğünde bu iki firmanın güçlerini finansal olarakda birleştirmesiyle 2010 yılında yeni Grup firmamız SAKA DOĞALGAZ Tesisat Mühendislik İnş.San. ve Tic.Ltd.Şti. adı altında kuruldu.

          1992 den bu yana kurucularımız tarafından bize verilen iyi ahlak ve öğretiler çerçevesinde günümüze kadar bilinen, tanınan ve güvenilir olarak adlandırılan bizler, bundan sonrada aynı misyon ile çalışma hayatımıza ve yaşamımıza devam edeğiz.

 

Alper Tolga SAKA - Aykut SAKA

Fienieg